Nõukogu koosolek 23.veebruaril 2020

Nõukogu koosolek 23.veebruaril 2020

 

Valgamaa Jahimeeste Ühistu korraldas  Nõukogu liikmetele möödunud pühapäeval oma jahimaadel Koikkülas jänesejahi, kuhu oli palutud mitmeid külalisi, nende hulgas ka  ka Eesti hagijate kasvatajad koos koertega. 
 Jahi juhatasid sisse jahijuhatajana VJÜ Nõukogu esimees Ants Järvmägi, EJS president Margus Puust ning EJS tegevjuht Tõnis Korts. Eesti hagija kasvataja Tiit Hiiemaa tutvustas jänesejahti kaasa võetud koeri, neid oli kokku kolm-tublid koerad oma tublide peremeestega, kes ei pidanud paljuks Läänemaalt kohale tulla. Jahiohutusele pööras tähelepanu Keskkonnainspektsiooni Valgamaa büroo juhataja Tanel Tiirats, Koikküla Jahiseltsi esimees Ants Kronberg selgitas jahi korraldust.  Kui hommik tundus Nakatu Tuismitalu õuel kuuma puljongit juues  päikeseline ja rahulik, siis metsa jõudes ootas kütte ees jäine tuul ja lörtsisegune vihm.  Kohalike jäägrite eestvedamisel viidi läbi kolm aju, peale jahti peeti ka koosolek, kus tähtsamate teemadena olid arutusel ulukikahjude nõuded Valgamaal ja järgmise jahihooaja küttimislimiidid. Lõuna eest hoolitsesid Valgamaa parimad jahikokad Margit ja Ardi Kolju. Oma ulukilihast valmistatud toodangut oli tutvustama tulnud ka Linnamäe Lihatööstus.
Jahi võib  vaatamata tormituultele ja vihmale lugeda kõigile osapooltele kordaläinuks-koerad said jooksutatud, jahimehed püssi paugutatud ja jänesed-rebased  Karula metsadesse alles.

 

 

(.jpg 3,5Mb).
Nõukogu koosolek 23.veebruaril 2020
Valgamaa Jahimeeste Ühistu, J.Kuperjanovi 76, 68207 Valga, tel: (+372) 5835 8395, e-post: